. . .
bellona publishung house
flaga flaga flaga
flaga flaga flaga
Bellona S.A.
Szukaj:

BELLONA S A

ul. Bema 87
01-233 Warszawa, Polska
tel. +48 22 45 70 402
fax +48 22 652 26 95

www.bellona.pl

PRAWA ZAGRANICZNE:

rights@bellona.pl

Sylwia Ciuła
sylwia.ciula@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 48

Joanna Proczka
joanna.proczka@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 30

Agnieszka Szymańska
agnieszka.szymanska@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 54

Bartek Zborski
bartek@bellona.pl


INNE > OGRODNICTWO >


OGRÓD WOKÓŁ DOMU

Marek Majorowski

ISBN/EAN: 8311107793

Książka jest bogato ilustrowanym poradnikiem ukazującym ogród przydomowy jako kompozycję wielu różnych sektorów tworzących roślinną scenerię wokół domu jednorodzinnego. Znajdziemy tu krótki rys historyczny przedstawiający drogę rozwoju i przemiany jakie zachodziły w kompozycji małych ogrodów, począwszy od czasów antycznych, aż po dzień dzisiejszy.
W rozdziale poświęconym kompozycji współczesnego ogrodu przydomowego zwrócono uwagę na pewne różnice, które możemy dostrzec w ogrodach miejskich, podmiejskich i wiejskich. Niemniej jednak wszystkie one składają się z dwóch podstawowych części zagospodarowania. Pierwsza z nich to obszar znajdujący się z przodu budynku, stanowiący strefę reprezentacyjną ogrodu. Pozostały teren za domem pełni rolę wypoczynkową, ale uwzględniającą różne potrzeby i wymagania domowników.

Zwolennicy aranżacji tematycznych dowiedzą się na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu np. ogrodów z iglaków, kamieni, elementów wodnych, czy też kompozycji w stylu japońskim. Dobre rady i spostrzeżenia wzbogacone barwnymi fotografiami i rysunkami będą cenną inspiracją i wzorem do naśladowania.

W końcowej części książki znajduje się rozdział poświęcony elementom i zasadom kompozycji ogrodowej. Przedstawiono tu wiele ważnych informacji z zakresu teorii sztuki ogrodowej. Wszystkie te wiadomości są niezwykle przydatne nie tylko dla tych którzy planują założyć swój pierwszy ogród wokół domu, ale również i tych którzy go mają od wielu już lat.


Nie oferujemy praw do ilustracji.
.
strona główna
HISTORIA
KSIĄŻKI DLA DZIECI
INNE

© Copyright by Bellona SA, 2016