. . .
bellona publishung house
flaga flaga flaga
flaga flaga flaga
Bellona S.A.
Szukaj:

BELLONA S A

ul. Bema 87
01-233 Warszawa, Polska
tel. +48 22 45 70 402
fax +48 22 652 26 95

www.bellona.pl

PRAWA ZAGRANICZNE:

rights@bellona.pl

Sylwia Ciuła
sylwia.ciula@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 48

Joanna Proczka
joanna.proczka@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 30

Agnieszka Szymańska
agnieszka.szymanska@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 54

Bartek Zborski
bartek@bellona.pl


HISTORIA > WSZYSTKO O JAPONII >

  Strona: 1


  JAPOŃSKIE NOŻE

  Henryk Socha

  ISBN/EAN: 8311105499

  Pierwsza tego rodzaju w Polsce i jedna z nielicznych w Europie publikacja poświęcona japońskim nożom. Autor opisuje główne rejony w Japonii, w których produkuje się noże, metody ich produkcji, osiągnięcia poszczególnych przedsiębiorstw, ich współczesne problemy i zamierzenia marketingowe. Doskonałe ilustracje stanowią ucztę dla oczu, wprawiając w zachwyt i wywołując niedowierzanie, jak wiele pasji i pracy można włożyć w wykonanie jednego przedmiotu. Świetna publikacja dla rosnącej rzeszy miłośników historii uzbrojenia, kolekcjonerów broni oraz pasjonatów kultury Dalekiego Wschodu.


  LEKSYKON BRONI JAPOŃSKIEJ

  Krzysztof Polak

  ISBN/EAN: 8311107297

  Kompleksowe opracowanie dotyczące broni japońskiej - fascynującego elementu kultury Dalekiego Wschodu - od wieków wzbudzającej zachwyt finezją wykonania i wyrafinowanym, artystycznym kształtem.
  Ponad 1600 haseł związanych z tematyką bronioznawczą. Fotografie najciekawszych i najpiękniejszych okazów ze zbiorów muzealnych i prywatnych kolekcji. Ponad 500 rysunków i plansz. Typologia mieczy i ich elementów, broni miotającej, drzewkowej i palnej, a także zbroi i oporządzenia jeździeckiego.

  Niniejszy LEKSYKON..., to ważne kompendium wiedzy, nieoceniona pomoc dla badaczy, kolekcjonerów, muzealników, antykwariuszy, a także miłośników pięknych i intrygujących przedmiotów. Stanowi on niezbędną do dalszych studiów bronioznawczych, historycznych i artystycznych, jest też bogatym źródłem wiedzy o japońskim obyczaju, tradycjach militarnych, kulturze, rzemiośle artystycznym...
  MIECZE JAPOŃSKIE NIHONTO

  Henryk Socha

  ISBN/EAN: 8311095388

  Pierwsze w Polsce popularne opracowanie historii legendarnej japońskiej broni i jej roli w kulturze i życiu codziennym Kraju Kwitnącej Wiśni. Autor przez wiele lat przebywał na Dalekim Wschodzie, poznawał jego obyczaje, sztukę i historię. Bogato ilustrowana (albumowa) pozycja wiedzie nas szlakiem dawnych i współczesnych mistrzów sztuki japońskiej, odsłania rąbek tajemnicy produkcji mieczy samurajskich, wprowadza w mało znane obszary japońskiej kultury i historii. Pozycja szczególnie ważna dla kolekcjonerów.


  MINIATUROWA JAPOŃSKA RZEŹBA EROTYCZNA

  Michał Bieniasz

  ISBN/EAN: 8311109540

  Shunga-netsuke to miniaturowe rzeźby, spełniające zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną rolę w tradycyjnym stroju japońskim. Ich erotyczna tematyka określana mianem "obrazów wiosny", jest częścią japońskiej tradycji Ukiyo-e, co należy tłumaczyć jako "obrazy przepływającego świata", gdzie poprzez kontemplację rzeczywistości można było oderwać się od jej problemów, a skupić na ulotnych niekiedy przyjemnościach, które niesie.

  Seks w Japonii nie należał nigdy do grzesznej sfery manifestacji ludzkich emocji, wręcz przeciwnie - był czymś jak najbardziej naturalnym, związanym z rozkoszą cielesną i przyjemnością duchową.


  OGRÓD JAPOŃSKI PO POLSKU

  Marek Majorowski

  ISBN/EAN: 8311106452

  Książka przedstawia piękno japońskiej kompozycji i jego wpływ na kształtowanie się sztuki ogrodowej w Europie. Pokazuje japońskie i polskie kompozycje roślinne i kamienne, wykonane zgodnie z wymaganiami i kanonami obowiązującymi w kraju Kwitnącej Wiśni. Książka jest zarazem przewodnikiem po japońskiej sztuce kompozycji ogrodowych, jak i bogato ilustrowanym poradnikiem.


  REZYDENCJE SAMURAJÓW

  Henryk Socha

  ISBN/EAN: 8311108617

  Wbrew powszechnemu mniemaniu ataki w czasie II wojny światowej dotknęły Japonię w ograniczonym zakresie. Prowincjonalne miasteczka i wsie pozostały prawie nienaruszone. Tam właśnie znajdują się skupiska domostw samurajskich, zwanych Bukeyashiki. Zachowały się całe ulice rezydencji, z wnętrzami wyposażonymi w oryginalne sprzęty, meble i przedmioty codziennego użytku. Zamieszkane jeszcze do lat 60-70 XX wieku ? dziś stanowią niebywałą atrakcję turystyczną. Niektóre z nich to prawdziwe pałace, wykonane z liczącego kilkaset lat drewna, często mieszczące muzea broni samurajskiej, zbroi, sztuki kaligrafii.


  ZAMKI I MIECZE SAMURAJÓW

  Henryk Socha

  ISBN/EAN: 8311099480

  Album Zamki i miecze samurajów to przekrojowe opracowanie tematu japońskich zamków. Prezentuje dwadzieścia jeden obiektów z dziewiętnastu starych prowincji.
  Zamki japońskie są unikalnymi budowlami, rozpoznawalnymi na pierwszy rzut oka. Charakteryzują się niezwykłą estetyką architektoniczną, stanowiącą połączenie azjatyckich tradycji, skromności, elegancji i jednocześnie fantazji. Te wszystkie cechy niezwykle umiejętnie spleciono z funkcjami praktycznymi, związanymi z obronnością.
  Dzięki temu zabudowa Japonii dostarcza nadzwyczajnych przeżyć estetycznych, podobnie jak prześlicznie zilustrowany album Henryka Sochy. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośnika Japonii.
  Strona: 1
  .
  strona główna
  HISTORIA
  KSIĄŻKI DLA DZIECI
  INNE

  © Copyright by Bellona SA, 2016