. . .
bellona publishung house
flaga flaga flaga
flaga flaga flaga
Bellona S.A.
Szukaj:

BELLONA S A

ul. Bema 87
01-233 Warszawa, Polska
tel. +48 22 45 70 402
fax +48 22 652 26 95

www.bellona.pl

PRAWA ZAGRANICZNE:

rights@bellona.pl

Sylwia Ciuła
sylwia.ciula@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 48

Joanna Proczka
joanna.proczka@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 30

Agnieszka Szymańska
agnieszka.szymanska@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 54

Bartek Zborski
bartek@bellona.pl


INNE > OGRODNICTWO >

  Strona: 1


  OGRÓD WOKÓŁ DOMU

  Marek Majorowski

  ISBN/EAN: 8311107793

  Książka jest bogato ilustrowanym poradnikiem ukazującym ogród przydomowy jako kompozycję wielu różnych sektorów tworzących roślinną scenerię wokół domu jednorodzinnego. Znajdziemy tu krótki rys historyczny przedstawiający drogę rozwoju i przemiany jakie zachodziły w kompozycji małych ogrodów, począwszy od czasów antycznych, aż po dzień dzisiejszy.
  W rozdziale poświęconym kompozycji współczesnego ogrodu przydomowego zwrócono uwagę na pewne różnice, które możemy dostrzec w ogrodach miejskich, podmiejskich i wiejskich. Niemniej jednak wszystkie one składają się z dwóch podstawowych części zagospodarowania. Pierwsza z nich to obszar znajdujący się z przodu budynku, stanowiący strefę reprezentacyjną ogrodu. Pozostały teren za domem pełni rolę wypoczynkową, ale uwzględniającą różne potrzeby i wymagania domowników.

  Zwolennicy aranżacji tematycznych dowiedzą się na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu np. ogrodów z iglaków, kamieni, elementów wodnych, czy też kompozycji w stylu japońskim. Dobre rady i spostrzeżenia wzbogacone barwnymi fotografiami i rysunkami będą cenną inspiracją i wzorem do naśladowania.

  W końcowej części książki znajduje się rozdział poświęcony elementom i zasadom kompozycji ogrodowej. Przedstawiono tu wiele ważnych informacji z zakresu teorii sztuki ogrodowej. Wszystkie te wiadomości są niezwykle przydatne nie tylko dla tych którzy planują założyć swój pierwszy ogród wokół domu, ale również i tych którzy go mają od wielu już lat.


  OGRÓD Z IGLAKAMI

  Marek Majorowski

  ISBN/EAN: 9788311110328

  Ogród przydomowy składający się z części frontowej i tej za domem powinien być postrzegany jako harmonijne dopełnienie budynku mieszkalnego. Duża różnorodność stylów i bogactwo możliwych do zrealizowania motywów kompozycyjnych wydaje się wprost nieograniczone. To od nas zależy w jakim stopniu uda się stworzyć wymarzony ogród.


  PORADNIK DLA OGRODNIKÓW, GRZYBIARZY I WĘDKARZY

  Arkadiusz Iwaniuk

  ISBN/EAN: 8311114552

  Miłośnicy prac ogrodowych, zbierania grzybów i wędkowania znajdą w poradniku najpotrzebniejsze wiadomości dotyczące swego hobby. Terminarz prac ogrodniczych, opis zasad komponowania rabat kwiatowych, sadów i warzywniaków z uwzględnieniem wzajemnego wpływu na siebie sąsiadujących roślin i zasad estetyki, kolejność prac wyznaczana upływem pór roku, opis wielu interesujących roślin - to wiedza zdobywana latami potrzebna do należytej opieki nad ulubionym ogrodem. Łatwo dostępna w Przewodniku... pomoże uniknąć problemów i rozwiązać kłopoty nie tylko początkującemu miłośnikowi roślin.
  Strona: 1
  .
  strona główna
  HISTORIA
  KSIĄŻKI DLA DZIECI
  INNE

  © Copyright by Bellona SA, 2016