. . .
bellona publishung house
flaga flaga flaga
flaga flaga flaga
Bellona S.A.
Szukaj:

BELLONA S A

ul. Bema 87
01-233 Warszawa, Polska
tel. +48 22 45 70 402
fax +48 22 652 26 95

www.bellona.pl

PRAWA ZAGRANICZNE:

rights@bellona.pl

Sylwia Ciuła
sylwia.ciula@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 48

Joanna Proczka
joanna.proczka@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 30

Agnieszka Szymańska
agnieszka.szymanska@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 54

Bartek Zborski
bartek@bellona.pl


INNE >
Strona: 1


ALMANACH DAT 1799-1918

Daniel Mirosz

ISBN/EAN: 8311106010

Wyjątkowe kompendium wiedzy historycznej. Zwięzłe noty w układzie graficzno-chronologicznym doskonale systematyzują wiedzę. Stanowią znakomite ułatwienie dla miłośników historii, ludzi ciekawych świata oraz osób przygotowujących się do egzaminów. Autor proponuje wykaz dat i kontekstów z historii powszechnej, uwzględniający wszystkie najważniejsze wydarzenia. Obok dziejów krajów europejskich prezentuje historię tak istotnych państw, jak Egipt, Indie czy Japonia.NAJPIĘKNIEJSZE PARKI I OGRODY POLSKI

Marek Majorowski

ISBN/EAN: 8311101116

Publikacja będąca połączeniem bogato ilustrowanego albumu z zawierającym wiele cennych informacji przewodnikiem. Prezentuje zdjęcia najpiękniejszych parków i ogrodów w naszym kraju oraz ich historię i układ kompozycyjny. Autor przybliża także arboreta i ogrody botaniczne. Najbardziej znanymi z przedstawionych w publikacji parków i ogrodów są: Arkadia - ogród sentymentalny, Ogród Saski, Park Ujazdowski, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Ogród barokowy w Nieborowie, Park krajobrazowy w Puławach, Łazienki Królewskie, Ogród modernistyczny w Żelazowej Woli.
OGRÓD WOKÓŁ DOMU

Marek Majorowski

ISBN/EAN: 8311107793

Książka jest bogato ilustrowanym poradnikiem ukazującym ogród przydomowy jako kompozycję wielu różnych sektorów tworzących roślinną scenerię wokół domu jednorodzinnego. Znajdziemy tu krótki rys historyczny przedstawiający drogę rozwoju i przemiany jakie zachodziły w kompozycji małych ogrodów, począwszy od czasów antycznych, aż po dzień dzisiejszy.
W rozdziale poświęconym kompozycji współczesnego ogrodu przydomowego zwrócono uwagę na pewne różnice, które możemy dostrzec w ogrodach miejskich, podmiejskich i wiejskich. Niemniej jednak wszystkie one składają się z dwóch podstawowych części zagospodarowania. Pierwsza z nich to obszar znajdujący się z przodu budynku, stanowiący strefę reprezentacyjną ogrodu. Pozostały teren za domem pełni rolę wypoczynkową, ale uwzględniającą różne potrzeby i wymagania domowników.

Zwolennicy aranżacji tematycznych dowiedzą się na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu np. ogrodów z iglaków, kamieni, elementów wodnych, czy też kompozycji w stylu japońskim. Dobre rady i spostrzeżenia wzbogacone barwnymi fotografiami i rysunkami będą cenną inspiracją i wzorem do naśladowania.

W końcowej części książki znajduje się rozdział poświęcony elementom i zasadom kompozycji ogrodowej. Przedstawiono tu wiele ważnych informacji z zakresu teorii sztuki ogrodowej. Wszystkie te wiadomości są niezwykle przydatne nie tylko dla tych którzy planują założyć swój pierwszy ogród wokół domu, ale również i tych którzy go mają od wielu już lat.


OGRÓD Z IGLAKAMI

Marek Majorowski

ISBN/EAN: 9788311110328

Ogród przydomowy składający się z części frontowej i tej za domem powinien być postrzegany jako harmonijne dopełnienie budynku mieszkalnego. Duża różnorodność stylów i bogactwo możliwych do zrealizowania motywów kompozycyjnych wydaje się wprost nieograniczone. To od nas zależy w jakim stopniu uda się stworzyć wymarzony ogród.


PORADNIK DLA OGRODNIKÓW, GRZYBIARZY I WĘDKARZY

Arkadiusz Iwaniuk

ISBN/EAN: 8311114552

Miłośnicy prac ogrodowych, zbierania grzybów i wędkowania znajdą w poradniku najpotrzebniejsze wiadomości dotyczące swego hobby. Terminarz prac ogrodniczych, opis zasad komponowania rabat kwiatowych, sadów i warzywniaków z uwzględnieniem wzajemnego wpływu na siebie sąsiadujących roślin i zasad estetyki, kolejność prac wyznaczana upływem pór roku, opis wielu interesujących roślin - to wiedza zdobywana latami potrzebna do należytej opieki nad ulubionym ogrodem. Łatwo dostępna w Przewodniku... pomoże uniknąć problemów i rozwiązać kłopoty nie tylko początkującemu miłośnikowi roślin.


SAMOTNA W ŚWIECIE. SZTUKA PRZYJAŹNI

Justyna Święcicka

ISBN/EAN: 8311106894

Tylu młodych ludzi skarży się na samotność! Dlaczego? Czy poczucie alienacji i niezrozumienia jest charakterystyczne dla okresu dojrzewania? Dlaczego potrzebujemy innych ludzi? Czym jest przyjaźń? Jak dobieramy znajomych, dlaczego się przyjaźnimy? Na te i inne pytania autorka daje wiarygodną odpowiedź. W sposób rzetelny, lecz prosty omawia zagadnienia komunikacji interpersonalnej: nawiązanie kontaktu, cechy dobrego słuchacza, proces porozumienia, zainteresowanie innych. Opowiada też o komunikacji niewerbalnej, czyli mowie ciała. Pokazuje plusy i minusy nowych sposobów nawiązywania przyjaźni przez Internet. Przeczytaj książkę a dowiesz się, jak zdobywać przyjaciół i pielęgnować przyjaźń.


SKARBY POLSKI

Zdzisław Skrok

ISBN/EAN: 8311094993

Książka opisuje mało znane archeologiczne i historyczne bogactwa. Skarby ukryte przed Szwedami, królewskie korony, wciąż nieodnalezione, zagadkowe depozyty w zamkach na Kresach I Rzeczpospolitej, w podmiejskich lochach i podziemiach twierdz, skarby górskich rabusiów, ukryte w niedostępnych jaskiniach. Autor, znany popularyzator archeologii, pisze także o duchach, które nieodłącznie towarzyszą skarbom, o dramatycznych zdarzeniach rozgrywających się w trakcie poszukiwań, o sprytnych fałszerstwach i zawiłych losach skarbów już odkrytych. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto w młodości marzył o odkryciu skarbu, a w dorosłym życiu nie zamierza rezygnować z marzeń...


STRZELANIE PRECYZYJNE. DLA SNAJPERÓW I MYŚLIWYCH

Marek Czerwiński

ISBN/EAN: 8311108137

Książka jest łatwym w odbiorze poradnikiem, przeznaczonym dla szerokiego kręgu osób pasjonujących się strzelaniem wyborowym oraz bronią snajperską, również w aspekcie historycznym. Także myśliwi znajdą coś dla siebie - wszak między polowaniem na grubego zwierza a współczesnym snajpingiem jest tylko cienka,
czerwona linia...TUNEZJA

Roman Kirilenko

ISBN/EAN: 8311095698

Prawdziwa Tunezja rozpoczyna się czasem już o kilkadziesiąt metrów od turystycznych centrów i wydzielonych dla przybyszów stref, do których nie każdy mieszkaniec kraju ma wstęp. Czasem jest to oddalona zaledwie o jedną przecznicę od hotelu najprawdziwsza arabska kafejka, w której na honorowym miejscu figuruje plakat coca-coli z lat trzydziestych, a kawę parzy się w pamiętającym początek wieku ekspresie i podaje ze szklanką wody do picia. Czasem – tradycyjna w architekturze, poprzecinana nierównymi, piaszczystymi ulicami dzielnica otoczonych murami domostw, w których trudno byłoby doszukać się nowoczesnych mebli. Materace do spania położone są tu bezpośrednio na podłodze, a żyrandol zastępuje wisząca na drucie żarówka. Domostw pilnie strzeże się przed oczyma obcych. Zaprasza się do nich jedynie prawdziwych przyjaciół. Ta bogato ilustrowana książka otwiera serię publikacji Bellony – Mój świat. Autor, wybitny plastyk i fotograf (zdobywca m.in. srebrnego medalu na międzynarodowej wystawie w Montrealu) ukazuje tłumnie odwiedzany przez turystów kraj od mało znanej im strony. Tunezyjskie Południe, Sahara, Atlas saharyjski to miejsca niezwykłe, owiane legendami i nimbem tajemniczości. O tej innej Tunezji, jej historii i współczesności opowiada komentarz dołączony do ponad 100 znakomitych zdjęć.


WOJSKO POLSKIE

Aleksander Rawski, Robert Rochowicz

ISBN/EAN: 8311107203

Wojsko Polskie od stuleci cieszy się szacunkiem społeczeństwa jako obrońca niepodległości narodu, granic Rzeczypospolitej, spokoju i bezpieczeństwa jej obywateli. Także dzisiaj pośród wielu instytucji życia publicznego wojsko budzi zaufanie swoją gotowością do stawienia czoła zagrożeniom dla państwa.
Album wykazuje nasze współczesne siły zbrojne w ich życiu codziennym, obrazuje przygotowanie żołnierzy do rzemiosła wojskowego według standardów NATO, prezentuje najnowsze uzbrojenie i wyposażenie.
Autorzy, doświadczeni publicyści i fotoreporterzy związani z prasą wojskową, od lat towarzyszyli żołnierzom podczas codziennej służby, szkolenia poligonowego czy misji zagranicznych. Publikacja jest prezentacją ich najnowszego dorobku dziennikarskiego.The Polish Armed Forces are held for centuries in high respect by the Polish people, as the guardian of national independence and frontiers, as well as peace and security of Polish citizens. Also today, among other public institutions, the armed forces inspire confidence due to their readiness to stand up to threats to the State.
This book portrays the everyday life of our armed forces, shows how their officers and soldiers are prepared to their military service in accordance with NATO standards, provides an insight into their modern arms and equipment.
The authors, experienced journalists and press photographers of Polish military press, have for years accompanied soldiers during their everyday service duties, exercises or at foreign missions. This book presents their recent journalistic output.
Strona: 1
.
strona główna
HISTORIA
KSIĄŻKI DLA DZIECI
INNE

© Copyright by Bellona SA, 2016