. . .
bellona publishung house
flaga flaga flaga
flaga flaga flaga
Bellona S.A.
Szukaj:

BELLONA S A

ul. Bema 87
01-233 Warszawa, Polska
tel. +48 22 45 70 402
fax +48 22 652 26 95

www.bellona.pl

PRAWA ZAGRANICZNE:

rights@bellona.pl

Sylwia Ciuła
sylwia.ciula@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 48

Joanna Proczka
joanna.proczka@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 30

Agnieszka Szymańska
agnieszka.szymanska@bellona.pl
tel./fax: +48 22 457 04 54

Bartek Zborski
bartek@bellona.pl


HISTORIA > KRUCJATY >

  Strona: 1


  BIZANCJUM

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8388595199

  Książka ta, jako jedna z pierwszych podejmuje starannie unikany przez wieki temat. Autor opisuje w niej, jak w ciągu jednego pokolenia chrześcijaństwo z religii prześladowanej stało się "Kościołem wojującym".
  WYPRAWY KRZYŻOWE. ARMIE LUDÓW TURECKICH

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311091730

  Tematem książki są dzieje ludów tureckich, jednej z wielu populacji, jakie zamieszkiwały Wielki Step. Praca opisuje wydarzenia od czasów najdawniejszych do czasów, kiedy Turcy stali się osiadłym społeczeństwem, co nastapiło dopiero w połowie XV wieku. Książka przedstawia właśnie ten najmniej znany okres w ich historii. Końcem tej epoki jest rok 1453, kiedy to Turcy Osmańscy zdobyli Konstantynopol. Autor przybliża specyfikę wschodniej wojskowości oraz ewolucję, jaka dokonała się w sferze uzbrojenia i taktyki walki. Całość ilustrują rysunki i szkice dawnego uzbrojenia oraz mapy pokazujące przebieg działań bojowych.
  WYPRAWY KRZYŻOWE. ETIOPIA

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311101671

  Najbardziej zaskakująca książka z cyklu Wyprawy Krzyżowe. Niejednemu przywiedzie na myśl pytanie: co wspólnego ma biedny afrykański kraj z krzyżowcami? Okazuje się, że dużo. Etiopia przyjęła chrześcijaństwo już w IV stuleciu n.e. Była wyjątkiem na tle wyznających islam państw Czarnego Lądu. Siłą rzeczy prowadziło to do licznych nieporozumień i walk. Andrzej Michałek stara się możliwie najpełniej przybliżyć czytelnikowi ten stosunkowo słabo znany okres. Książka, podobnie jak inne z tej serii, zawiera liczne, świetne ilustracje.
  WYPRAWY KRZYŻOWE. FRANCUZI

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311099901

  Książka ukazuje udział Francuzów w krucjatach. To oni spośród narodów europejskich najliczniej brali udział w wyprawach do Ziemi Świętej, oni też tworzyli podstawowy zrąb społeczeństwa chrześcijańskiego Królestwa Jerozolimskiego. Ich wysiłek przez dwa stulecia podtrzymywał przy życiu słabnące królestwo. Francuzi walczyli nie tylko w krucjatach na terenie Palestyny. Podobny status uzyskały od papiestwa wyprawy przeciwko albigensom (katarom) w południowej Francji. Monografia zapoznaje czytelnika z wojskowością Europy i Orientu doby rozkwitu średniowiecza.

  WYPRAWY KRZYŻOWE. HUSYCI

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311098980

  Książka poświęcona walce z ostatnią religijną herezją średniowiecza. Według opinii historyków był to ostatni cykl wojen, w których uczestnicy przypinali sobie krzyże, a papież uznawał je za krucjaty. Autor opisuje wojny husytów na terenie Czech, ich starcia z mahometańską Turcją oraz działania w Polsce. Wiele informacji o wkładzie husytów w rozwój kultury, a szczególnie architektury.
  WYPRAWY KRZYŻOWE. MEHMED ZDOBYWCA

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311096910

  Historia zna bardzo niewiele takich przypadków, aby za krótkiego życia jednego człowieka doszło do tak rewolucyjnych zmian w dziedzinie wojskowości. Jeszcze rzadziej zdarza się, aby jeden człowiek w większości je spowodował. Udało się to tureckiemu władcy Mehmedowi, nic, więc dziwnego, że potomni dali mu przydomek Zdobywca. Niniejsza książka opowiada właśnie o tym fenomenie. Ironią losu jest, iż Mehmed zdążył jeszcze doświadczyć, jak wszystkie te dokonania obróciły się przeciw niemu.

  WYPRAWY KRZYŻOWE. NORMANOWIE

  Andrzej Michałek

  ISBN/EAN: 8311094799

  Tematem książki są dzieje wikingów i Waregów nieustraszonych wojowników i okrutnych łupieżców ze Skandynawii, których długie łodzie budziły postrach w całej Europie okresu wczesnego średniowiecza. W czasie swoich wypraw dokonali wielu odkryć geograficznych skolonizowali Islandię, dopłynęli do Ameryki. Dawali się we znaki zarówno muzułmanom, jak i chrześcijanom.  Strona: 1
  .
  strona główna
  HISTORIA
  KSIĄŻKI DLA DZIECI
  INNE

  © Copyright by Bellona SA, 2016